Naše lekce

Lekce začíná ve stanovený čas, kdy se všichni sejdeme v sále. Poté se vzájemně pozdravíme a pomalu začínáme. 

  • Začínáme uvědomováním si dechu – dýchacími technikami.
  • Poté pomalu přecházíme k protahování celého těla.
  • Po protažení a uvolnění celého těla nastává pravý čas ke cvičení jógových pozic a sestav z nich vytvořených, které Vám budou vysvětleny a popsány. Poté přecházíme ke zpevňování středu těla, uvolňování zad a posílení celého těla.
  • Ke konci společně ulehneme k závěrečné relaxaci, kdy si už jen vychutnáváme prostor pro sebe. Poté si vzájemně poděkujeme a rozloučíme se. Po józe se určitě budeme cítit příjemně a hezky.

Vždy po lekci máte prostor se mě/nás na cokoli zeptat, pokud je Vám něco nejasného, či Vás cokoli zajímá okolo jógy nebo i mimo ní. 

Lekce označené symbolem * mohou být včasně zrušeny pořadatelem s plnou náhradou ceny (formou kreditu).

Jóga pro zdravá záda

Pomalá praxe zaměřená na správné provedení a držení těla. Posiluje a zároveň uvolňuje zádové svalstvo. Pravidelná praxe pomáhá předcházet bolestí zad a hlavy. Zlepšíte si držení těla, uvolníte napětí a stres a zbavíte se únavy. Při lekci využíváme masážních válců.

Basic jóga

Lekce, která je klidná a nenáročná, vhodná nejen pro začátečníky, ale i pro ty, kteří chtějí nalézt klid, soustředění a naučit se správnému cvičení jógových pozic. Prostřednictvím tohoto stylu jógy dochází ke zpevnění středu těla, zlepšení všeobecné síly, flexibility a rovnováhy  

Power jóga

Lekce, která probouzí sílu v celém těle. Silovější praxe zaměřená na hlubokostabilizační systém, zahřátí a protažení.

Lekce jsou fyzicky náročnější, ale vždy Vám dáme možnost snadnějších variant. 

Power vinyasa flow

Dynamická praxe zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Plynulé a kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň.

Lekce jsou fyzicky náročnější, zaměřené na rozvoj fyzických a psychických schopností, odbourání stresu a napětí. Pozice na sebe navazují a drží se v nich kratší dobu. Pro začátečníky doporučujeme lekce Basic jógy, kde si osvojí základy pozic a pak se můžou nechat unášet na plynulých sekvencích Vinyasy. I přesto , že jsou lekce fyzicky náročnější, vždy Vám dáme možnost snadnějších variant.

Ranní jóga

Na ranní józe společně v příjemném tempu rozhýbeme ztuhlé svaly, uvědomíme si dech a plynule ho propojíme s pohybem.

Čekají nás pozdravy slunci a série pozic, které zahřejí a posílí tělo. Poté se protáhneme a zklidníme a než se vrátíme ke každodenním povinnostem, zastavíme se v příjemné relaxaci 

Jóga pro maminky za přítomnosti dětí

Lekce jsou určené pro maminky, které by si rády zacvičily, ale nemají hlídání nebo jednoduše své děti nechtějí "odkládat". Lekce je vhodná pro maminky s dětmi od 0 do 4 let. Starší děti mohou cvičit s maminkami (děti cvičí zdarma), mladší si mohou v průběhu cvičení hrát ve vaší přítomnosti. Lekce jsou vedeny s individuálním přístupem, zaměřeny jsou především na protažení celého těla a posílení jeho středu, potažmo bříška a pánevního dna. 

Gravid jóga

Jóga pro těhotné má příznivý vliv na fyzické i psychické zdraví ženy. Zaměřuje se na relaxaci a uvolnění, práci s dechem, ale také rozvíjí kondici, flexibilitu, aktivní střed těla a podporuje rovnováhu. Lekce můžete navštěvovat od 13./14. týdne těhotenství, pokud těhotenství probíhá fyziologicky, tedy neřešíte obtíže, které vyžadují spíše klidový režim. Můžete se poradit se svým lékařem. Na lekci vždy mějte u sebe těhotenskou průkazku.

Gravid joga se bude konat převážně ve středy, někdy lekce proběhne v úterý, vždy dáme s předstihem vědět, abyste si včas zarezervovaly své místečko. Lekce je vedená lektorkou Anetou Jarůškovou, porodní asistentkou ve FN Brno.

Core jóga

Během jógové praxe se zaměříme na zpevnění středu těla a hluboký stabilizační systém, jehož posílení a zvědomění je klíčové nejen pro správné držení těla. Posilování core mimo jiné slouží jako prevence proti bolesti zad. Spolehlivý stabilizační systém rád tělo podrží při jakémkoli sportu nebo jiné činnosti (a to nejen pohybové).
Pomocí overballu a váhy vlastního těla se budeme učit core ovládat, správně zapojovat a zapracujeme na jeho zpevnění. Kromě práce s overballem se můžete těšit na lekci typu power jógy, do které proniknout i prvky z Pilates.